Jak wykorzystać elementy betonowe w ogrodzie? Gazon betonowy prostokątny

W naszych ogrodach można stosować wiele różnych materiałów – wszystko zależy od naszej pomysłowości. Coraz częściej do celów dekoracyjnych używa się również elementów wykonanych z betonu. Oprócz wielootworowych płyt i kostek brukowych, którymi wykładane są ścieżki i ciągi komunikacyjne, zaczął się on pojawiać również jako gazony betonowe prostokątne.

Gazon betonowy prostokątny – zastosowanie

Często ten produkt bywa wykorzystywany jako rodzaj okazałej, dekoracyjnej donicy na kwiaty. Oprócz tego z powodzeniem można wykorzystać go do wzniesienia niewielkiego murku. W porównaniu z kamiennymi odpowiednikami gazony prostokątne wykonane z betonu są znacznie lżejsze, a przy tym zdecydowanie tańsze. Dzięki swej porowatej fakturze oraz dostępnym różnym wariantom kolorystycznym jest to produkt dekoracyjny, dający spore możliwości aranżacyjne. Pięknie komponuje się z zielenią ogrodową i kwiatami. Jest odporny na zmienne warunki pogodowe i nie straszna jest mu nawet polska zima.

Warto rozważyć zastosowanie tego typu elementów w naszym ogrodzie, wprowadzając do nich odrobinę nietuzinkowego i nowoczesnego designu.