Ogrzewanie podłogowe a grzejniki. Czy ogrzewanie podłogowe jest droższe od grzejników?

Inwestycja we właściwe ogrzewanie sprawi, że przez długie lata, będziemy cieszyć się ekonomicznym źródłem ocieplenia pomieszczeń. Ogrzewanie podłogowe, cieszy się dużym uznaniem, wszystko za sprawą ekonomicznego grzania, niezawodności, łatwości w aranżacji wnętrz, komfortu, zwłaszcza podczas spania oraz jest przyjazną formą ogrzewania dla alergików.

Czy ogrzewanie podłogowe jest droższe od grzejników?

Instalacja jakiegokolwiek ogrzewania to spory wydatek. W przypadku ogrzewania podłogowego, instalacja może jednak dwukrotnie przewyższyć koszt grzejników. Skąd wynika tak duża różnica?
Ogrzewanie podłogowe, jak sama nazwa wskazuje rozprowadza ciepło po całej powierzchni domu lub mieszkania. Aby mogło spełnić swoją rolę, konieczne jest umieszczenie je pod podłogą. W tym celu, należy usunąć obecny parkiet, usunąć część wylewki, by móc zainstalować ogrzewanie. Na tak przygotowanej powierzchni, należy rozprowadzić specjalny podkład pod ogrzewanie, zazwyczaj to styropian pokryty folią izolacyjną. Następnie mocuje się plastikowe rury, którymi będzie poprowadzona woda, ogrzewająca pomieszczenie.
Zakup specjalnego podkładu oraz rur, to niejedyne koszta, z którymi muszą liczyć się osoby, chcące zainstalować ogrzewanie podłogowe. Należy również zabezpieczyć rury poprzez wylewkę betonową oraz pokryć je wybraną podłogą.
Koszt całej instalacji, obejmuje również piec, który będzie podgrzewał wodę oraz rozprowadzał ją rurami po powierzchni całej podłogi.

Mimo drogiej instalacji ogrzewania podłogowego, to wciąż najbardziej korzystna forma ogrzewania pomieszczeń. Dlaczego?

Ogrzewanie podłogowe, równomiernie rozprowadza ciepło, dzięki czemu w całym domu lub mieszkaniu, utrzymuje się ta sama temperatura. Można ją oczywiście regulować, za pomocą specjalnych pokręteł .Ogrzewanie to nagrzewa się na tyle mocno, że nawet po wyłączeniu, podłoga jeszcze przez długi czas generuje ciepło, dzięki czemu jest to ekonomiczniejsze rozwiązanie, Jest również bezpieczne, zwłaszcza dla alergików oraz poprawia komfort spania. Warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe i cieszyć się niezawodnym oraz efektownym ogrzewaniem.