Panele podłogowe na ogrzewanie podłogowe ceny czyli co wybrać, by ogrzewanie spełniało swoją funkcję?

Wybranie odpowiedniego ogrzewania do domu lub mieszkania, to istotny element, który ma ogromny wpływ na komfort mieszkania. Podczas wyboru ogrzewania kierujemy się głównie jego zastosowaniem, jakością, wpływem na zdrowie oraz ceną.
Choć zainstalowanie od podstaw ogrzewania wiąże się z dużym nakładem finansowym, niewłaściwe dobranie elementy, jak rodzaj podłogi, dodatkowo podniesie jego koszt.

Jaki rodzaj ogrzewania sprawdzi się najlepiej w domu oraz mieszkaniu?

Popularnym ogrzewaniem, występującym głównie w bloku są grzejniki. To one odpowiedzialne są za ogrzanie pomieszczenia. Czy są skuteczne? I tak,. i nie.
W dużych pomieszczeniach, grzejniki mogą okazać się mało efektywne. W skutek niedostatecznego ogrzewania pomieszczenia, może dojść do pojawienia się szkodliwych pleśni, a nawet do częstego występowania chorób dróg oddechowych.
Wśród najlepiej ocenianych form ogrzewania, wciąż znajduje się ogrzewanie podłogowe.

Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Podłogówka wykonana jest z plastikowych rur, umieszczonych pod wylewką betonową, stanowiącą doskonałe zabezpieczenie przed ewentualnymi usterkami. Po uruchomieniu pieca, podgrzana woda przepływa rurami nagrzewając podłogę i utrzymując pożądaną temperaturę w danym pomieszczeniu.
Aby podłoga działała bez zarzutu, istotne jest zastosowanie odpowiedniej podłogi, która doskonale przewodzi ciepło. Są nimi między innymi płytki oraz panele, choć nieliczne sprawdzą się przy podłogówce.

Jak wybrać panele podłogowe pod podłogówkę?

Panele różnią się od siebie klasą ścieralności, wytrzymałością, warstwo laminowaną oraz grubością. Im grubsze panele, tym mniejsze prawdopodobieństwo odkształcania się paneli oraz ich uszkodzeniu. Przy ogrzewaniu podłogowym ważne jest, aby panele miały około 6 do 8 mm. Taka grubość pozwoli na swobodne przenikanie ciepła oraz nie będzie podatna na uszkodzenia.

Panele podłogowe na ogrzewanie podłogowe ceny.

Ceny paneli dostosowanych do ogrzewania nie różnią się znacząco od standardowych paneli. Ich ceny wahają się od 30 do 65 zł/m2. Na wysokość ceny ma wpływ grubość paneli oraz ich klasa ścieralności. Im jest wyższa, tym cena za m2 jest większa.
Podczas zakupu paneli pod podłogówkę, nie warto oszczędzać. Inwestycja w droższy materiał, z pewnością posłuży przez długie lata.