Czy ogrzewanie podłogowe jest niezdrowe? Wady i zalety.

Wybór właściwej formy ogrzewania pomieszczeń, to trudne zadanie zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. Nie od dziś wiadomo, że grzejniki, które są powszechnie dostępne, mogą być niebezpieczne dla naszego organizmu. Gromadzą się na nich drobnoustroje i bakterie, które wprowadzone w ruch, poprzez unoszące się ciepłe powietrze, może doprowadzić do pojawienia się silnych reakcji alergicznych lub stale podrażniać drogi oddechowe, wywołując różnego rodzaju choroby.

Jakie ogrzewanie wybrać, by nie narazić organizmu na ciągłe osłabienie, zachowując przy tym odpowiednie ocieplenie pomieszczeń?

Przez wiele osób, posiadających dom lub mieszkanie, ogrzewanie podłogowe uznawane jest za najlepszą formę ogrzewania. Jest bardziej ekonomiczne, szybko nagrzewa pomieszczenie, ułatwia aranżację wnętrz oraz poprawia komfort podczas spania.

Czy ogrzewanie podłogowe jest niezdrowe?

Prócz pochlebnych opinii dotyczących ogrzewania podłogowego, pojawiają się również niepochlebne opinie. Jedną z nich jest przekonanie, że ogrzewanie podłogowe jest niezdrowe.
Jak wygląda to jednak w praktyce? Czy mając ogrzewanie podłogowe, będziemy częściej chorować?
Podczas stosowania podłogówki, rozprowadzane jest ciepło równomiernie. Niezależnie od miejsca, w którym osoba będzie się znajdować, temperatur otoczenia będzie taka sama, a ponadto, będzie bardzo zbliżona do temperatury ciała człowieka, w przeciwieństwie do standardowych grzejników, które mogą wywołać między innymi nadmierną potliwość lub doprowadzić do wysuszania się powietrza, podrażniającego drogi oddechowe.
Mimo krążących pogłosek o negatywnym wpływie na krążenie, zapewniamy, że ogrzewanie podłogowe nie wytwarza tak dużej temperatury, która przyczyniła by się do pogorszenia krążenia oraz pojawienia się obrzęków nóg.
W przeciwieństwie do grzejników, nie wywołuje też reakcji alergicznych. Dlaczego? Otóż podłoga nie wywołuje stałych ruchów powietrza, dzięki czemu kurz czy bakterie, nie unoszą się w powietrzu.
Mimo wielu domysłów, ogrzewanie podłogowe jest najlepszą oraz najbardziej zdrową formą ogrzewania domu czy mieszkania.