Białe płyty meblowe w Twoim domu

Płyta meblowa biała to materiał drewnopodobny, który powstał podczas prasowania ze sobą wiórów (tak stworzone płyty nazywa się płytami MFP, wiórowymi lub OSB) lub włókien drzewnych (tak powstałe płyty to płyty HDF, MDF i pilśniowe). Składniki te łączy się ze sobą żywicą (zwaną klejem naturalnym) lub klejem i poddaje się je wpływowi wysokiej temperatury i dużego ciśnienia.

Dobrej jakości płyta meblowa biała pokryta odpowiednim laminatem stanie się doskonałym materiałem w budownictwie, wykańczaniu wnętrz, jak i w meblarstwie. Jej główną zaletą będzie niezwykła odporość na wszelkie uszkodzenia, wilgoć czy na promienie słoneczne lub inne czynniki atmosferyczne.

Płyta meblowa biała charakteryzuje się również estetycznym wyglądem osiągniętym dzięki dekoracyjnej warstwie wierzchniej przybierającej różne desenie, faktury i kolory. Materiał ten jest w stanie idealnie imitować naturalne drewno. Jest dostępny w różnorodnych wymiarach i grubościach, dzięki czemu każdy znajdzie dokładnie to, co jest mu najbardziej potrzebne.

Płyty meblowe wykorzystuje się między innymi w produkcji mebli domowych, takich jak biurka, stoły czy szafki kuchenne. Świetnie sprawdzają się również jako zabudowa łazienki. Płyta meblowa biała daje możliwość nadanie meblom wymarzonego kształtu i designu, a do tego jest dostępna w bardzo korzystnej cenie, zwłaszcza w porównaniu z gotowymi meblami wykonanymi z innych surowców.

Płyta meblowa biała sprawdzić się może także w roli dekoracji ściennej. To rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne w kuchni (nad blatem) i w salonie (za telewizorem). Dzięki płycie można z łatwością ukryć wszelkie nieprzyjemne dla oka kable czy rury. Materiał ten wykorzystać można również do tworzenia nowych, a także przy renowacji starszych mebli (między innymi stoły, biurka, szafki).

Płyta meblowa biała podoła też innym konstrukcjom. Wystarczy dociąć ją na wymiar, okleić jej obrzeża, aby stała się podstawą oryginalnego panelu z wieszakami i uchwytami. Taką kompozycję można śmiało powiesić w przedpokoju, by robiła wrażenie na gościach i stała się funkcjonalnym wieszakiem na odzież wierzchnią.