Pszenmix lepszy od zwykłej pszenicy

Z roku na rok a nawet z miesiąca na miesiąc obserwujemy jak zmieniają się zasady dotyczące żywienia zwierząt hodowlanych. Jako hodowcy musimy spełniać nie tylko wytyczone normy ale również sami od siebie możemy zapewnić lepsze żywienie zwierzętom co automatycznie zwiększy ich wzrost. Dlatego też właściwy dobór odpowiedniej paszy może być utrudniony z jednego bardzo prostego powodu, mianowicie z tego że na rynku znajduje się dosyć duża konkurencja. Na szczęście wartości odżywcze zawarte w najlepszych produktach pozwalają im stać się rozpoznawalnymi i dotrzeć do jak największego grona hodowców w całym kraju.

Pszenica paszowa do lamusa!

Każdy hodowca doskonale zdaje sobie sprawę z faktu iż przez bardzo duży okres czasu była a nawet wciąż jest wykorzystywana pszenica paszowa, która posiada bardzo dobre właściwości odżywcze. Niestety duża część osób zajmujących się hodowlą zwierząt, a w tym trzody chlewnej nie ma pojęcia że powstał produkt zwany jako pszenmix oferujący lepsze wartości substancji odżywczych niż wyżej wspomniana pszenica paszowa. Powstaje on przy produkcji izoglukozy dla której potrzebna jest pszenica. W wyniku systemu odpowiedniej obróbki powstaje pszenmix czyli dodatek do paszy w formie suchej posiadający między innymi wyższą zawartość białka, wyższy poziom aminokwasów oraz wyższy poziom włókien, dzięki czemu został uznany jako znakomita alternatywa dla pszenicy paszowej. To jeszcze nie wszystko co powinniśmy wiedzieć, gdyż posiada on bardzo przyjemny aromat zachęcający zwierzęta do jego spożywania, w ten sposób nie musimy się martwić że nasze zwierzęta nie będą chciały skarmić tego dodatku. Oczywiście jak w przypadku każdego innego dodatku musimy pamiętać o stosowaniu odpowiednich ilości owego produktu aby uniknąć mniej przyjemnych konsekwencji mogących zaburzyć układ trawienny zwierząt. Warto o tym pamiętać i nie przekraczać z góry ustalonych limitów przypadających na konkretną dawkę, później skutki tego mogą być opłakane i narazić nas na większe i wcale nie potrzebne dodatkowe koszta.

Czego musisz się obawiać?

Decydując się na zakup wyżej wymienionej paszy możemy mieć początkowe obawy dotyczące naturalności produktu oraz substancji odżywczych które rzekomo się w nim znajdują. Warto wiedzieć, że spełnia on oczekiwane w nim nadzieje i znakomicie wpływa na dalszy rozwój wielu gatunków zwierząt takich jak trzoda chlewna, indyki, bydło czy nawet strusi. Może on stanowić główną bądź zamienną paszę bez żadnego ryzyka. Wielu hodowców zdecydowało się na sprawdzenie jego w praktyce i wspólnie wyrażają bardzo dobre zdanie na jego temat. Dodatkowo jego produkcja nie jest bardzo droga co automatycznie przekłada się na jego końcową cenę którą przyjdzie nam zapłacić. Reasumując jeżeli nadal poszukujemy bardzo dobrej a przede wszystkim wartościowej paszy dla zwierząt hodowlanych warto wziąć pod uwagę właśnie ten produkt, za którym przemawia wiele optymistycznych opinii od hodowców oraz cena która jest przystępna dla każdego. Produkt jest dostępny w formie suchej o kształcie pelletu w niedużych workach.