Kompleksowe usługi car detailingu

Samochód to oczko w głowie każdego właściciela. Dbamy nie tylko o sprawność i stan techniczny pojazdu, ale także o jego wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Idealnie wyczyszczone i zadbane wnętrze to ogromny komfort z jazdy zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Natomiast lśniący lakier sprawia, że samochód nabiera ciekawego wyglądu i wyróżnia się spośród tłumu. Dużo częściej ludzie na ulicy zwrócą uwagę na zadbany i dobrze utrzymany pojazd, a to schlebia właścicielowi, że jego maszyna jest godna uwagi.

Jak zadbać o wygląd zewnętrzny i wewnętrzny samochodu?

Jeśli chcemy, aby nasze autko lśniło zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz musimy poświęcić na to trochę czasu. Wnętrze wymaga dokładnego wyczyszczenia oraz nabłyszczenia i zakonserwowania poprzez użycie specjalistycznych środków, czyli kosmetyków samochodowych. Jeśli mowa o lakierze to jego polerowanie oraz nabłyszczenia jest pracochłonne, ale efekty są tego warte. Jeśli nie mamy czasu bądź możliwości samemu zadbać kompleksowo o swój samochód możemy skorzystać z car detailing. Co to właściwie jest i czym się dokładnie zajmuje. Otóż car detailing to usługi, które obejmują kompleksowe wyczyszczenie oraz konserwację pojazdu. Korzystając z usług profesjonalistów, możemy uzyskać niemalże fabryczny wygląd samochodu, co w warunkach domowych jest prawie niemożliwe. Zanim samochód zostanie poddany kompleksowemu czyszczeniu i konserwacji, jego stan zostaje dokładnie sprawdzony przez profesjonalistów, a następnie przygotowana lista zadań, które należy wykonać. Po akceptacji klienta fachowcy dopiero przystępują do działania.

Car detailing, najczęściej wybierane usługi.

Jedną z najczęściej wybieranych usług w car detailingu jest założenie powłoki ceramicznej na lakier. Czemu to ma służyć? Powłoka ceramiczna na samochód ma sprawić, aby lakier pozostał jak najdłużej świeży i w nie naruszonym stanie. Jak dobrze wiemy, lakier sam w sobie jest podatny na zabrudzenia, wszelkiego rodzaju zarysowania oraz działanie czynników atmosferycznych. Powłoka ceramiczna ma go przed tym uchronić. Jest to specjalistyczny preparat, który wiąże się z lakierem samochodowym, wskutek czego na karoserii dochodzi do powstania dodatkowej warstwy zabezpieczającej, której grubość wynosi do kilku mikronów. Powłoka nie tylko chroni lakier przez zarysowaniami czy różnymi innymi czynnikami zewnętrznymi i mechanicznymi, ale także chroni przed korozją. Po nałożeniu powłoki z lakieru zostaje wydobyta głębia. Podstawowymi składnikami takiej powłoki jest tlenek tytanu oraz krzemu.
Jak widzimy dbanie o samochód to nie tylko utrzymanie sprawności wszystkich jego części i podzespołów, ale także zadbanie o jego wizerunek, czyli wygląd wewnętrzny i zewnętrzny. Zastosowanie odpowiednich preparatów oraz techniki ich nakładania sprawi, że nasz pojazd będzie nie tylko lśniący, ale również bardzo dobrze zakonserwowany.